Łupież nie powinien być powodem do wstydu. Z tym problemem mierzy się naprawdę spora część społeczeństwa, a przyczyny pojawienia się białych płatków często nie są zależne od człowieka. Nie oznacza to jednak, że nie można podjąć walki i spróbować pozbyć się dolegliwości, która potrafi skutecznie zburzyć pewność siebie. Sprawdź, co możesz zrobić, żeby problem łupieżu zniknął z twojego życia.

Zainwestuj w kosmetyki na łupież

Na początek warto wypróbować kosmetyki stworzone z myślą o zwalczaniu łupieżu. Na stronie https://sklep.jld.pl/s/665/produkty-na-lupiez można znaleźć wiele profesjonalnych produktów marek, z których korzystają nawet fryzjerzy w swoich salonach. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w odpowiedni szampon, który delikatnie i dokładnie oczyści skórę głowy. Można pomyśleć też o zakupie peelingu, który złuszczy naskórek. Przy nasilonym problemem dobrym pomysłem jest sięgnięcie po kuracje przeciwłupieżowe w ampułkach.

Zmień nawyki pielęgnacyjne

Za pojawianie się łupieżu mogą odpowiadać grzyby z gatunku Malassezia bądź skłonności genetyczne. Często dolegliwość wynika jednak z czynników zewnętrznych związanych m.in. z niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy. Używanie zbyt obciążających kosmetyków może zatykać pory, co z kolei prowadzi do nadmiernego złuszczania się naskórka. Nie zaleca się też stosowania zbyt wielu produktów do stylizacji i częstego sięgania po suszarkę. Ponadto niekiedy może pomóc zrezygnowanie z nakryć głowy czy też dokładniejsze spłukiwanie włosów po umyciu.

Przyjrzyj się swojej diecie

Co ciekawe, jednym z czynników wywołujących łupież może być złe odżywianie. Dotyczy to zwłaszcza niedostarczania organizmowi odpowiednich ilości cynku, który jest odpowiedzialny za regulację pracy gruczołów łojowych. Ponadto na kondycję włosów spory wpływ ma witamina B6. Oprócz stosowania kosmetyków ze sklepu online Jean Louis David warto pomyśleć zatem o zmianie nawyków żywieniowych i wprowadzeniu suplementów. Z diety należy natomiast wyeliminować słodycze i fast foody, które mogą nasilać problem przetłuszczania się włosów i utrudniać przez to walkę z łupieżem.

Sięgnij po domowe sposoby

Choć dość często domowe leczenie różnego rodzaju przypadłości może bardziej zaszkodzić niż pomóc, to w przypadku łupieżu warto wspomóc się naturalnymi metodami. Zaleca się zwłaszcza stosowanie różnego rodzaju płukanek ziołowych. Należy jednak upewnić się, że nie jest się uczulonym na pokrzywę, rumianek, tymianek czy też inne zioła pomagające w zwalczaniu łupieżu. Domowe sposoby dają najlepsze efekty w połączeniu z profesjonalnym leczeniem.

Odwiedź dermatologa

Jeśli problem łupieżu jest naprawdę poważny, a odpowiednia pielęgnacja, domowe sposoby i prawidłowa dieta nie przynoszą rezultatów, to warto zapisać się na wizytę u dermatologa. Specjalista może ustalić przyczyny pojawiania się łupieżu, a także opracować profesjonalną terapię. Ponadto warto rozważyć konsultację u trychologa, który jest lekarzem specjalizującym się konkretnie w dolegliwościach związanych z włosami i skórą głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here