Nawet najlepszy podkład nie sprawi, że skóra będzie wyglądała idealnie, jeżeli nie zadbamy o nią należycie. Dlatego poza podstawową pielęgnacją, jak codzienny demakijaż i nawilżanie skóry, warto również pamiętać o jej złuszczaniu,
Peeling kawitacyjny to jeden z podstawowych, najmniej inwazyjnych zabiegów, na jakie można udać się do kosmetyczki. To idealny zabieg, jeśli chcemy osiągnąć efekt gładkiej i promiennej cery.
Peeling kawitacyjny – co to jest i na czym polega?
Peeling kawitacyjny ma szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry, szczególnie twarzy i dekoltu. Już pierwsze zabiegi przynoszą widoczne efekty, a stosowane regularnie stymulują odnowę biologiczną komórek i poprawiają kondycję skóry. Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny, wykonywany przy pomocy urządzenia wytwarzającego ultradźwięki, który głęboko oczyszcza skórę. Stanowi alternatywę dla tradycyjnej metody manualnej pielęgnacji. Kawitacyjny peeling polecany jest do wszystkich rodzajów cery, w szczególności wrażliwej, naczyniowej i skłonnej do podrażnień, trądzikowej oraz ze skłonnościami do przetłuszczania się.
Podczas wykonywania peelingu kawitacyjnego wykorzystuje się zjawisko kawitacji. Kawitacja zachodzi pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową. Właśnie dlatego na początku zabiegu nasza skóra musi być wilgotna. Wtedy w zetknięciu z ultradźwiękami tworzą się mikropęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi. Wynikiem tego jest rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka. W efekcie kawitacji kosmetycznej dochodzi do odsłonięcia czystej warstwy skóry, wolnej od substancji toksycznych i zanieczyszczeń mechanicznych.

Peeling kawitacyjny – jak przebiega zabieg?
Peeling kawitacyjny w domu i w salonie kosmetycznym nie różni się metodą wykonania, choć wykonywany przez drugą osobę jest znacznie bardziej odprężający. Cała procedura trwa blisko 60 minut i składa się z kilku etapów:
Oczywiście jak przed praktycznie każdym zabiegiem kosmetycznym najpierw przystępujemy do dokładnego demakijażu skóry i użycia odpowiedniego dla danego rodzaju cery toniku. Następnie zwilża się obszar skóry poddawanej zabiegowi najlepiej solą fizjologiczną. Warto pamiętać, że wilgoć jest niezbędna, by proces przebiegał prawidłowo.
Kiedy już skóra jest wilgotna, kosmetyczka przystępuje do rozprowadzania ultradźwięków przy użyciu specjalnej głowicy, która zakończona jest metalową szpatułką wprawianą w wibracje o wysokiej częstotliwości. Za pomocą szpatułki, która wytwarza fale ultradźwiękowe, zaczyna oczyszczanie całej twarzy. W tym czasie usuwane są zanieczyszczenia i rogowa warstwa naskórka. Szczególną uwagę należy poświęcić najbardziej problematycznym okolicom twarzy, takim jak broda i nos. W tych miejscach ilość gromadzących się zaskórników jest z reguły większa, dlatego miejsca te wymagają dokładniejszego oczyszczenia.
Warto pamiętać, że zabieg kawitacyjny powinno się wykonywać w okresie, kiedy słońce słabiej operuje, a więc od września do końca marca. Odsłonięta nowa warstwa skóry jest bowiem wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Dlatego zawsze przez około 3 tygodnie po zabiegu, należy zabezpieczać twarz kremem z filtrem UV, o faktorze minimum 30. Zabieg kończy się osuszeniem twarzy i nałożeniem maski lub kremu nawilżającego. Przez kolejny dzień skóra może być delikatnie zaczerwieniona, dlatego zabiegu nie powinno się wykonywać przed ważną uroczystością czy imprezą.
Peeling kawitacyjny – efekty
Po dwóch dniach cera wygląda ładnie, jest wygładzona i odświeżona. Peeling kawitacyjny usuwa martwe komórki z naskórka, co powoduje, że skóra staje się odżywiona a wibracje, które wytwarza końcówka urządzenia do peelingu, poprawiają również mikrokrążenie skóry. Zabieg ten pomaga pozbyć się wągrów i zaskórników, a oprócz tego, że oczyszcza skórę, blokuje również namnażanie się bakterii. Dzięki temu jest szczególnie polecana osobom, które zmagają się nadmiarem sebum. Peeling ogranicza stany zapalne i przyspiesza gojenie się blizn oraz rozjaśniając skórę. Jednocześnie jest bardzo delikatny i nie podrażnia delikatnej skóry. Decydując się na skorzystanie z działania ultradźwięków, oprócz złuszczania, przy okazji dotleniamy cerę i poprawiamy mikrokrążenie.